Umělecká 8, Praha 7
Tel.: 233 378 694
fzsumelecka@seznam.cz

Fakultní základní škola Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

3. turnus Letní školky

Datum konání: 27.7. 2020

Popis akce

Pátek 31.7. byl posledním dnem a děti se vydaly na mamutí stezku odvahy. Každý musel splnit několik úkolů a hledat hnízdo s dinosauřími vejci. Za odměnu si pak každý odnesl svého malého dinosaura. Dětem se stezka odvahy moc líbila a snad se jim líbil i celý třetí týden v Letní školce. S některými v pondělí, s některými za rok se těšíme NA SHLEDANOU!

*********************

Čtvrtý pravěký den jsme vyráběli náhrdelníky z mamutích zubů a oblečení z kůží ulovené zvěře. Společně se šamanem jsme tančili kolem ohně a zpívali pravěkou loveckou píseň. Odpoledne bylo tradiční koupání a kreslili jsme vodní pravěké obrázky..

***********************

Ve středu dopoledne nás navštívila POLICIE ČR. Děti si vyzkoušely hod míčkem na cíl, prohlédly si policejní auto a oblékly výstroj jednotky rychlého nasazení. Po obědě pokračovala naše pravěká cesta za lovem mamuta. Z mamutích kůží a zubů jsme zhotovili oděvy a náhrdelníky. Den jsem ukončili pod sopkou TIBORLIT ...

************************

Úterý 28.7. začal druhý pavěký den ukázkami a výrobou pravěkých zbraní a přípravou lovu na mamuta. Vytvořili jsme si ohniště a vyzdobili jeskyni pravěkými obrázky. Z ulovených zvířat si malí lovci zhotovili oděv. Na konci dne se malí lovci ochladili vodou.

*************************

V pondělí 27. července začal již třetí týdenní běh letošní Letní školky. Z přihlášených 47 dětí jich dorazilo 42, někdo přišel poprvé, někdo je již zkušeným účastníkem z předchozích běhů nebo i let. Počáteční ostych a rozpaky brzy zmizely a děti se pustily do společné činnosti.

Tento týden se děti přesunou do PRAVĚKU. Ráno si postavily jeskyně a navštívila je pravěká žena, která je seznámila s dobrodružstvím, které na ně čeká. Pochutnaly si na obědě (buchtičky se šodó) a pak si jako správní pravěcí lidé odpočinuly v jeskyni. Paní učitelka Zelenohorská k tomu doplňuje několik podrobností:

"Naše letní prázdninová cesta do pravěku začala ten den, kdy se narodil malý pračlovíček. S ním budou děti zažívat celý týden spoustu legrace a dobrodružství. Dnes jsme se seznámili s kouzelným pravěkým trilobitem, postavili jsme jeskyně a odpoledne se koupali v bazénu."

Takže teď už tak trochu víme, jak je v Letní školce. Určitě ale víme, co v ní není v tomto ani v jiných turnusech. V Letní školce není čas na nudu!

 

» Vrátit se na předchozí stránku