Umělecká 8, Praha 7
Tel.: 233 378 694
skola@fzsumelecka.cz

Fakultní základní škola Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

Návštěva Czech Repubrick

Datum konání: 14.5. 2019

Popis akce

Titulek tohoto článku je opravdu správně a bez překlepu. Jde totiž o název akce, kterou navštívili naši deváťáci a jeden z nich se o tom obšírně rozepsal:

  Šestého května se deváté třídy naší školy po třetí vyučovací hodině sešly před šatnami pod vedením naší paní učitelky Doležalové. Na následné cestě do Hamleys, kde se výstava konala, panovala všeobecně velice pěkná atmosféra plná očekávání.
  V momentu, kdy jsme na výstavu dorazili, spadla mnohým z nás čelist. Očekávání jsme měli sice vysoká, ale takto impozantní stavby postavené z tisíců a tisíců kostiček Lega jsme opravdu nečekali. Ať to byl gigantický model Karlštejnu, návrh Národní knihovny od Jana Kaplického, či obrovský zábavní park. Vše bylo vystavěno do těch nejmenších detailů. Zhruba 10 minut jsme se jenom tak procházeli a obdivovali impozantní stavby a stroje. Z úžasu nás vytrhla až paní učitelka Doležalová, když zavelela, abychom se shromáždili v zadní části výstavy. Následovala hodinová velice důmyslně vymyšlená hra. Tato hra byla také primárním důvodem, proč jsme sem na Czech Repubrick vlastně přišli. Pokud jde o princip hry, tak nebyl nějak zvlášť složitý, zato velice chytlavý. Každý z našich pěti pětičlenných týmů dostal čtyři kartičky s úkoly. Úkoly se lišily jak náročností (od té pak byly odvozeny body za úkol), tak samotným principem. Některé úkoly byly o dohledání všelijakých informací, ať už přímo mezi Lego stavbami, či na Googlu. Což byla také dle mého jedna z nejsympatičtějších částí této hry. Hráč si mohl veškeré informace volně dohledávat bez jakéhokoliv postihu. Témata jednotlivých úkolů pokryla snad všechny „základoškolské“ předměty, ať se jednalo o biologii, chemii či fyziku. Největší část však tvořila témata týkající se české historie a architektury. Bylo super se touto formou spoustě věcem přiučit a spoustu zapomenutých věcí oprášit.
  Avšak nejvíc mne bavily úkoly založené čistě na logickém myšlení. Logická hříčka, ve které jsme počítali nejrychlejší možné sestavení hradu z Lega za pomocí robotů, dala zabrat i nejlepším matikářům našich tříd. Hra trvala hodinu čistého času a vyhrála skupinka pod vedením Linh (tímto bych jí tady ještě jednou rád pogratuloval). Po vyhlášení a odměnění vítězné skupinky jsme byli ještě požádáni o zpětnou vazbu. Moderátoři hry byli velice milí a rádi si vyslechli veškeré naše připomínky ke hře.

  Krásný půlden byl tímto završen a všichni jsme se s úsměvem na tváři rozešli do svých domovů. S odstupem času se tak všichni těšíme na další krásné akce, které nás čekají s naší milou paní učitelkou Doležalovou.

  Za 9.A s úsměvem napsal žák Václav Janoušek

Děkujeme Vaškovi za podrobnou zprávu a paní učitelce Doležalové za fotografie.

     

» Vrátit se na předchozí stránku