Umělecká 8, Praha 7
Tel.: 233 378 694
fzsumelecka@seznam.cz

Fakultní základní škola Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

Orffohraní

Datum konání: 24.10. 2019

Popis akce

  Velkého úspěchu dosáhli žáci naší školy na dnešní celopražské soutěži ORFFOHRANÍ:

  Ve čtvrtek 24.10. se konala soutěž Orffohraní aneb od bubnu k orchestru. Žáci se na soutěž pečlivě připravovali a díky tomu byli na soutěži velmi úspěšní. Soutěž byla rozdělena na kategorie I. stupeň a II. stupeň. V kategorii I. stupeň soutěžil kolektiv ze 3.A pod vedením paní učitelky Valentové, který se umístil na 1. místě a kolektiv 4.A pod vedením paní učitelky Žižkové, který se umístil na 3. místě. V kategorii II. stupeň soutěžil kolektiv ze 6.A pod vedení paní učitelky Topičové, který se umístil na 3. místě, přestože byl ve své kategorii nejmladší. Konkurence byla opravdu veliká a porota měla nelehkou práci. Všem žákům i paní učitelkám gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěšných koncertů a hudebních projektů.

  Děkujeme paní učitelce Janě Topičové za zprávu i fotografie, všem jmenovaným paním učitelkám děkujeme za přípravu dětí na soutěž a hlavně blahopřejeme všem soutěžícím z řad našich žáků k jejich úžasnému úspěchu.

  Závěrem připojujeme vzpomínku na pana učitele Jurkoviče, který na naší škole před lety s Orffovou školou hraní začínal, a stal se tak jakýmsi základním kamenem dnešního úspěchu. Kluci a holky, měl by z Vás obrovskou radost!

  A ještě milý dodatek: Velkou radost měl v publiku jistě také pan Vladimír Poš, který s Pavlem Jurkovičem zakládal Českou Orffovu společnost a na dnešní soutěž přijel z rakouského Salzburgu i s manželkou navzdory vysokému věku 91 let. Pane Poši, přejeme Vám hodně sil, zdraví a radosti do dalších let.

  A ještě sladký dodatek: Pro úspěšné muzikanty připravila sladkou odměnu paní asistentka Lucia Džananovičová s pomocí dcery Emmy. Mňam!

» Vrátit se na předchozí stránku