Umělecká 8, Praha 7
Tel.: 233 378 694
skola@fzsumelecka.cz

Fakultní základní škola Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy

Jogurtobarování

Jogurtobarování aneb Vytvoř si svůj dezert je akce s podtitulem Pro každého něco dobrého, pro všechny něco zdravého, která se konala poprvé a snad ne naposledy v naší školní jídelně v pátek 24.11.2017.

  V minulém týdnu jsme pro Vás všechny připravily novinku v podobě zdravého jogurtového baru.  Své kreativní mističky jste si mohli vytvořit hned z několika pečlivě připravených ingrediencích. Byly zde bio Klementinky - mandarinky z malých farem z jihu Itálie - Apulie. Sladké, šťavnaté, čerstvé, bez pecek. Dále jablíčka, banány, hroznové rozinkové víno bez pecek. Bílý jogurt obohacený aktivními/živými, čistými bakteriovými kulturami a jemný krémový vanilkový jogurt s madagaskarskou vanilkou.

  Pro dozdobení bylo zde připraveno několik druhů posypek v podobě zlatavých penízků Corn flakesu bez přidaného cukrů, pečené čokoládové müsli s čokoládovými hoblinkami a dětské piškoty.

  Díky mnoha lahodným ingrediencím jste si sami namíchali jogurtové pohárky plné fantazie. Vzniklo tak nespočet příchutí, na které jste měli zrovna chuť.

  Zde je pár fotografií vašich pohádkově zdravých dezertů.