Olympionik z Umělecké

Datum konání: 26.01.2023

Před několika dny byla zakončena Olympiáda dětí a mládeže, která se konala v Královéhradeckém kraji od 22. do 26.1.2023. v Krkonoších. Do sportovních soutěží se zapojil také Tadeáš Egart, žák třídy 9.B na FZŠ Umělecká. Od jeho maminky Jany jsme získali několik zajímavých informací:

"Tadeáš startoval v disciplíně lední hokej a (podle místa trvalého bydliště) hrál za kraj Vysočina, přestože je žákem naší školy a již několik let trénuje v pražském klubu. Se svým týmem obsadil 6. misto.

Turnaje probíhaly ve dvou skupinách po 7 týmech při celkové účasti14 krajů. Ve skupině A byly kraje Vysočina, Královéhradecký, Středočeský, Liberecký, Jižní Čechy, Pardubický,Zlínský.
Z této skupiny postupovaly pouze 2 týmy, které šly do semifinále s prvními týmy ze druhé skupiny. Vysočina  sice vedla skupinu, ale v závěru turnaje s Libereckým krajem potřebovala vyhrát. To se nepovedlo a o bod tak zůstala na 3. místě ve své skupině. Zahrála si tedy o 5.- 6.místo s Jihomoravským krajem, kterému podlehla 3:2. V tomto zápase byl Tadeáš zvolen nejlepším hráčem utkání."

Tadeášovi k tomuto ocenění i vcelku úspěšné účasti na Olympiádě dětí a mládeže gratulujeme a přejeme hodně úspěchů ve sportu i ve studiu.