Slavnost spadaného listí

Datum konání: 12.10.2022


Ve středu 12. října se odpoledne na školním hřišti za velkého zájmu dětí i rodičů konala tradiční Slavnost spadaného listí.

 

Po přivítání návštěvníků hlavní organizátorkou paní učitelkou Zelenou a krátkém hudebním vystoupení třídy 4.A s paní učitelkou Topičovou se děti rozešly na jednotlivá stanoviště, kde si mohly vyzkoušet malování na hrníčky, výrobu jablečných spirálek, zdobení muffinů a zavařování jablíčkových razítek, skákání přes švihadlo a překážky, házení kaštanů do koše a malování s pískem. Nechyběly ani fotoateliér pana Podzimka, květinářství U Zvonků a soutěžní přehlídka Pozimní klobouk, ve které se představilo několik velmi povedených modelů.

 

Velkým lákadlem pro všechny mlsné jazýčky byla opět soutěž o nejlepší jablečný koláč nebo buchtu, ve které se představilo rekordních 43 pekařských a cukrářských dobrot.

 

Během akce se rodičům představil i nově utvořený Spolek rodičů, který od začátku tohoto školního roku úspěšně navazuje spolupráci se školou a jejím vedením a na setkání pozval i pana starostu Čižinského.

 

Odpoledne plné zábavy a zajímavostí rychle uběhlo a kdo přišel, určitě nelitoval. A kdo nepřišel, může svoje zaváhání napravit příští rok.