Spolek rodičů

Datum konání: 27.02.2023


Rodičovský spolek při FZŠ Umělecká

 

Jsme dobrovolným spolkem rodičů dětí, které navštěvují přípravku a první až devátou třídu Fakultní základní školy Umělecká na Praze 7.

Chceme spolupracovat na rozvoji školy, být prostředníkem vzájemné komunikace rodičů a školy a pomáhat škole získáváním dobrovolných příspěvků a grantů a nabídkou času a odborných kapacit rodičů.

Máte nápady? Energii a chuť se zapojit? Neváhejte nás kontaktovat!

 

Napište nám na rodice.fzsumelecka@gmail.com. Navštivte naše webové stránky zde.

Připojte se do skupiny na Facebook.

Chcete se stát členem, klikněte zde.

 
 
 
 
Spolek rodičů informuje o nové aktivitě pro děti:
(Zveřejněno 27.2.2023)
 
DIVADELNÍ KROUŽEK
 

Spolek rodičů při FZŠ Umělecká podporuje společné vzdělávání ukrajinských i místních dětí a ve spolupráci s respektovanou ukrajinskou divadelní režisérkou Annou Turlo nabízí v druhém pololetí divadelní kroužek pro děti všech ročníků. Kroužek se bude skládat ze dvou částí: ze základů herectví hravou formou a z přípravy vlastní hry. Jako výsledek vznikne společná hra Dialogy o budoucnosti a naději, kterou uvedeme v červnu. Jedná se o skvělou příležitost vystoupit na jevišti pod vedením zkušené profesionálky a zažít tak divadlo na vlastní kůži.

Kroužek/divadelní dílna  bude probíhat v ukrajinštině a češtině, 2x týdně cca 90 minut v prostorách školy v čase mezi 14:00 a 16:30. Konkrétní dny a čas určíme podle Vašich preferencí a možností paní režisérky. Pro uskutečnění je třeba alespoň 10 dětí. Cena kroužku je 1 800 Kč, ukrajinské děti mohou požádat školu o příspěvek.

Máte-li jakékoliv otázky, neváhejte nám napsat. Registrovat se můžete vyplněním formuláře https://forms.gle/ANnjZLR6bC7YNgqJ9  do 5.3.2023 (pokud budete mít zájem, ale potřebujete více času, napište také). Poté se Vám ozveme s dalšími informacemi.

Režisérka Anna Turlo (*1992)  

V Kyjevě pracovala v Malyi Drama Theater, "Zoloti vorota" theatre, Ukrainian Cultural Foundation. Má zkušenosti s výukou divadelního umění u dětí v Kyjevském domě dětí a mládeže. V Praze žije od března 2022 a řídí tu projekt Imagine UA Městských divadel pražských, který uvedl několik inscenací ukrajinských tvůrců. Spolupracovala s Dramboxem. Momentálně připravuje projekt v Švandově divadle. Mluví německy, anglicky, ukrajinsky a česky.

 

 

Starší zprávy:

 

Zahradní třída spolupráce školy se spolkem rodičů

Minulý týden předali zástupci Spolku rodičů paní učitelce Zelené pomůcky, které umožní rozvoj zahrady školy jako vzdělávacího a výukového venkovního prostoru.

Z prostředků grantu MČ Prahy 7 a vlastních prostředků Spolku byly zakoupeny základní prvky, které obohatí zahradní venkovní prostory. V rámci projektu byly zakoupeny hmyzí domky, vývojové puzzle, lupy, pozorovací domky, mikroskop a záhon a v neposlední řadě podsedáky pro větší pohodlí žáků během výuky. Pomůcky byly vybrány společně s paní učitelkou Zelenou, která má na starosti přípravnou třídu. Zahradní třída bude postupně rozvíjena a vylepšována, aby byla plnohodnotným vzdělávacím prostorem.

Chcete-li se o Zahradní třídě nebo Spolku rodičů dozvědět více, neváhejte kontaktovat zástupce Spolku. Kontakty najdete na webových stránkách Spolku zde.

20.12.2022

Tato akce byla realizována za finanční podpory městské části Praha 7.

   

 

Spolku rodičů děkujeme za jeho prospěšnou činnost a těšíme se na další spolupráci.