Umělecká uklidila Sedmičku

Datum konání: 18.04.2023


Přesně po jednom měsíci se vracíme ke zprávě o úklidu ulic Prahy 7 žáky osmých a devátých tříd a připojujeme odkaz na prezentaci, která o této akci v mezidobí vznikla "v našich dílnách a ateliérech".

 

V rámci realizace projektu Světová škola, do kterého se naše škola zapojila, se v úterý 18. dubna vydaly čtyři třídy do blízkých i vzdálenějších míst MČ Praha 7 na akci UMĚLECKÁ UKLÍZÍ SEDMIČKU.

 

Za dodržování bezpečnostních a hygienických pravidel se žáci 8.A, 8.C, 9.A a 9.B pokusili zbavit několik míst v okolí školy volně pohozených odpadků. Jak dlouho zůstanou tato místa bez odpadků, to nikdo neví. Věříme ale, že z našich žáků už nikdo nikdy nebude odhazovat odpadky mimo vyhrazená místa a nádoby (pokud to až do včerejšího dne dělal).

 

Všem zúčastněným holkám a klukům za jejich účast na záslužné akci děkujeme a připojujeme jejich dva komentáře:

 

 "Rozdali jsme si rukavice a pytle na odpadky a vypravili se sbírat odhozené nedopalky, obaly od sušenek, lahve, ubrousky a mnoho dalšího." vysvětlili žáci.


Paní učitelka Janovská celou akci komentovala slovy: "I když to ze začátku vypadalo, že moc práce mít nebudeme, nakonec jsme během 90 minut naplnili neuvěřitelných 7 pytlů."