Vyniká v netradičním sportu

Datum konání: 02.12.2022


Rádi bychom vám představili další talentovanou žákyni naší školy, která se úspěšně věnuje ne zcela běžnému sportu, pro dívky velmi netypickému. Žofie Dvořáková ze třídy 2.C od loňského roku závodí na motorovém člunu RIB člunu v rámci seriálu Formule Future pod záštitou ČSVM a UIM v tzv. „Paralelním slalomu“ a „Manévringu“.

 

Jedná se o závody dětí na gumových člunech s pevným kýlem a závěsnými motory o výkonech 9,9, či 15 koní dle věku závodníka, na předem vytýčené trati na řece či jezeře. Tyto čluny jsou schopny jet cca 30km/h. Jde o závody s celosvětovým zastoupením. Žofie ve své první loňské sezóně skončila v kategorii „Delfín“ v rámci ČR celkově na prvním místě.


V sezóně letošní se jí podařilo již ve vyšší kategorii M1 nominovat do reprezentace České republiky, když jela reprezentovat na Mistrovství světa a Mistrovství evropy do Německa, kterého se zúčastnili závodníci z  deseti zemí. Zde obsadila 11. a 12. místo, čímž přispěla k celkovému 2. místu Českého týmu. Na národní úrovni docílila v ČR skvělé druhé místo celkově za celou sezonu.

 

Žofii blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme hodně zdaru v dalších závodech nové sezóny!