Jaké bylo 1. září?

Datum konání: 01.09.2022


Ve čtvrtek 1. září byl slavnostně zahájen školní rok 2022/2023. Tento den každý z nás očekával s různými pocity a také asi různě prožil a uložil do paměti, takže na titulní otázku si každý musíme odpovědět sám/sama za sebe.

 

První vyučovací hodinu strávily děti ve svých třídách se svými třídními učitelkami a učiteli, někteří se seznamovali s novými spolužáky, někteří i s novou školou. Věříme, že všichni si ale z dnešního krátkého pobytu ve škole odnesli pozitivní dojmy a náladu, která jim vydrží i dalších dnů školního roku.

 

Významný byl dnešek především pro prvňáčky zahajující povinnou školní docházku. Po hodině strávené ve třídě s novými kamarády a paní učitelkou, částečně i za přítomnosti rodičů, se naše tři první třídy vydaly do auly, ve které je přivítal pan ředitel Mgr. Bohumil Kettner a za MČ Praha 7 pan radní Mgr. Ondřej Mirovský. Po krátkých a milých proslovech dostali prvňáčci malé dárky, které jim jejich první školní den budou připomínat.

 

Před rokem jsme se potýkali s testováním a ochranou proti covidu, letošní rok se nese pro změnu ve znamení narůstajících cen energií apod. Ve školství je pro nás všechny zásadní novinkou přijetí zapsaných dětí z Ukrajiny a jejich následné začlenění do vyučovacího procesu i třídních kolektivů. Nikdo v tuto chvíli nemůže říct, jak a jestli vůbec se vše podaří bez chyb, ale určitě uděláme všechno pro maximální úspěch.

 

Naše a hlavně Vaše ŠKOLA POHODY