Koncert pro Pavla Jurkoviče

Datum konání: 22.11.2023


Ve středu 22. listopadu se od 18,30 konal v aule Slavnostní koncert k uctění památky a připomenutí nedožitých devadesátých narozenin Pavla Jurkoviče, který na naší škole začínal s rozšířenou výukou hudební výchovy.

 

Za přítomnosti vzácných hostů paní Barbory Jurkovičové, senátorky za Kyjovsko a Hodonínsko Ing. Evy Rajchmanové, starosty Starého Poddvora (rodné obce Pavla Jurkoviče) Ing. Ivo Padalíka s manželkou Ing. Bronislavou Padalíkovou a starosty MČ Praha 7 Mgr. Jana Čižinského po zdravici ředitele FZŠ Umělecká Bohumila Kettnera a předsedy Společnosti Pavla Jurkoviče Martina Rudovského vystoupili žáci hudebních tříd 4.A, 5.A a 6.A pod vedením Jany Topičové a Jany Žižkové, dívčí komorní sbor VOKALION se sbormistrem Janem Pirnerem a dětský pěvecký sbor RADOST se sbormystryní Janou Karausovou, které na klavír doprovodili Jana Žižková a Vladimír Kropáčik. Všechna vystoupení si vysloužila nadšený potlesk zaplněné auly.

 

Po poslední skladbě byla odhalena deska, která stvrzuje, že aula naší školy je od tohoto dne AULA PAVLA JURKOVIČE.

 

Všem organizátorům a účinkujícím nezbývá než poděkovat za krásný večer a hlavně za pokračování v díle, které nejenom na FZŠ Umělecká zahájil Pavel Jurkovič.