Znáte parahokej?

Datum konání: 09.02.2024


V posledních dnech před jarními prázdninami dostali žáci několika tříd naší školy možnost seznámit se s parahokejem, tedy sportem určeným pro lidi s postižením dolní poloviny těla.

 

Představit parahokej a podělit se o svoje zážitky a zkušenosti přišel ve čtvrtek 8.3. reprezentant ČR, pan Zdeněk Krupička. Po krátké projekci informačního filmu vyprávěl žákům o životě na vozíku a odhodlání  překonávat překážky a i přes tělesný handikep žít naplno a sportovat, nepoddávat se zoufalství a sebelítosti. Na závěr ochotně odpovídal na všetečné otázky a pozval všechny přítomné na trénink parahokejistů ve sportovní hale na nedalekém Výstavišti, na který jsme se v pátek 9.2. vypravili.

Trénink, zaujetí, komunikace a dovednosti parahokejistů, to vše žáky zaujalo, a tak si s velkým zájmem také někteří zkusili jízdu na speciálních saních. Kromě mnoha zážitků a znalostí o (pro některé) dosud neznámém sportu si kluci a holky odnesli hlavně vědomí, že tělesně postižení spoluobčané jsou lidé, kteří nechtějí náš soucit, ale pochopení a partnerský přístup, a se svým hendikepem se dovedou vyrovnat a neztratit smysl pro humor.

 

A za to bychom organizátorům této akce rádi vyslovili obrovské uznání a velké poděkování.  

 

 

P.S. O akci, která byla součástí náborové kampaně informovala také Česká televize ve sportovním zpravodajství v pátek 9.2.2024.

Fotogalerie